Kalendář - detail akce


Letní Alpy - Zillertal

Začátek akce: Středa, 17. červenec 2019Konec akce: Neděle, 21. červenec 2019

Letní horyLetní hory

Zkuste si prosím alespoň přibližně domluvit stanové dvojky, popřípadě napsat, že chcete separé, ať mám přehled, kolik místa zbývá/chybí. Je nás momentálně 16, takže by to mělo být na pohodu...

EDIT 2: Vzhledem k nějakým problémům s rezervací na Adamekhütte, o kterých jste nejspíš už slyšeli, jsem se rozhodla přesunout letoší letní hory do trochu přívětivější oblasti - Zillertalu. Více info v textu.
Omlouvám se za komplikace, ale kvůli nějakým organizačním záležitostem musím o pár dní posunout letní Alpy. Definitivní termín je 17. - 21. 7. Tedy 5 dní zůstává zachováno, ale bude to středa až neděle. Doufám, že vám moc nekomplikuju život a že se někomu nestane, že by nemohl jet...


Jelikož zima právě vrcholí a všichni nadšeně ledolezeme a lyžujeme, říkám si, že je na čase zavzpomínat, jak krásné jsou hory v létě a začít řešit detaily letních Alp, aby na nás na chatě zbylo nějaké místo.
Místo na chatě nyní řešit nemusíme - Zillertal je krásné údolí plné předražených chat a levných kempů. Momentální plán je jet na bivakovací louku, která je free. K dispozici je záchod a říční sprcha, nevýhoda je její značná obsazenost. Jelikož pojedeme v týdnu, máme šanci, pokud by se přesto nezadařilo (popřípadě byste trvali na vyšším komfortu), asi o 5 km dál je pěkný kemp (https://www.campingplatz-tirol.at/ ). Ubytování vyjde na 10 E za osobu + cca 2-3 eura za stan a auto. V ceně by měl být bazén a teplá sprcha. Vařit si budeme sami. Takže doporučuji, abyste si domluvili parťáky do stanu, ať nemusíte každý platit za vlastní stan.

Cesty jsou kousek dál, než přímo za kempem, nicméně stále v rozumné vzdálenosti a není potřeba nikam nic táhnout - dojedete, vykrámujete a nahoru nalehko. Předpokládám, že polezeme horské vícedélky - v okolí jsou cesty sportovně zajištěné i alpského charakteru všemožných obtížností, materiál tentokrát rozumně pevná žula. Mám naskenovaných pár stránek z průvodce a spousta cest cca 4-8 je na bergsteigenu http://www.bergsteigen.com/gebirge/zillertaler-alpen Komu se nebude chtít lézt, má k dispozici nějaké normálky na zdejší třítisícovky, případně ferraty, krátké sportovky a tisíce boulderů (netýká se nováčků plnících letní hory). A pro případ špatného počasí se můžete jít podívat třeba na dům Petera Habelera, který v Mayrhofenu žije a ve zdejším údolí před více než padesáti lety začínal s lezením. A odvážní si můžou zkusit vylézt Habelerův prvovýstup \\\'Südwestpfeiler\\\' na Reichenspitz, takzvanou Habeler-riss za 5+, kterou Habeler poprvé prostoupil roku 1962 a která si na první opakování počkala až do roku 2003.

Pro nováčky: S sebou si vezměte dostatek materiálu pro lezení v horách, tedy kromě běžných věcí: 2 60 m dlouhá poloviční lana/dvojčata, dostatek expresek, alespoň pár vklíněnců, friendů, smyček a volných karabin. Dále do dvojice minimálně jednu lékárničku a jeden žďárák. Nepromokavé oblečení, i v létě se hodí péřovka.
Vzhledem k \\\'ubytování\\\' jsou potřeba stany, (teplé) spacáky a vařiče. Pevně věřím, že nás nečeká stejně hnusné počasí jako loni.


Nováčci, kteří nikdy nelezli v horách, domluvte se s instruktorem, případně se zkušeným členem. Myslete také na to, že před letními horami musíte mít splněnou lezeckou zkoušku, nebo se ve výjimečných případech domluvit s metodikem, zda vám účast povolí.

Instruktoři:
Zeťák
Kuba

Jede:
1. Evka
2. Zeťák
3. Klára
4. Michal
5. Misha
6. Radka
7. Brejchy
8. Markéta
9. Filip K.
10. TomasK
11. Happy
12. Erik - nějaký parťák na Gigalitzturm Südostgrat Gigalitz, Fußstein, Lärmstange - Nordkante?
13. Kuba
14. Hanka T.
15. Čoupa
16. Víťa


Auta:
Brejchy + Radka + Michal + Klárka: Plánujeme odjezd v úterý (16.7.) po poledni a návrat v neděli večer.

Filip K. + Misha + 2 volná místa: Jedem v úterý 16.7. kolem 17:30 z Budějovický, bereme to přes Modřany. Odtamtud v 18:00 na Plzeň a dál.

Tomáš K. + Kuba + Hanka T. + 1 volné místo: jedeme ve středu ráno z Prahy, Turkovi berou kola, můžeme vzít ještě jednoho člověka i s kolem.

Víťa, čoupa - dvě místa volná

Stanová místa:
1. Zeťák + Evka
2. Erik (zatím mi psal, že chce vlastní - platí to?) - Ja, es stimt
3. Brejchy + Radka
4. Michal + Klára
5. Filip K. + Misha (Leoš o tom ví a prý s tím nemá problém)
6. Tomáš K
7.Happy. plus nabízím místo v autě.
8. Kuba + Hanka
9. Čoupa + Víťa
10. Markéta + Míša N. - budem ale asi část přespávat na chatách

Akci vložil:     Gobo - 11.9.2018
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Filip K. - 15.7.2019   09:00  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty