Kalendář - detail akce


Žďárské vrchy - Drátník a Čtyři palice

Začátek akce: Pátek, 24. duben 2020Konec akce: Neděle, 26. duben 2020

Skalní lezeníSkalní lezení

info zkopírováno z loňska - Ondro aktualizuj si to a pak tuto řádku odmaž :-)

Lezení na skalách a charitativní běh pro Konto Bariéry


Víkendové lezení na klasických terénech Českomoravské vrchoviny. Vhodné zejména pro nováčky. Perfektní terén na získávání cest na prvním. Drátník a Čtyři palice jsou bezvadně odjištěné a je tam řada pěkných cest za 3 a 4. Žule podobná hornina* s možností dojišťování.

http://cestovani.idnes.cz/zdarske-vrchy-.....-vylet_tom

Průvodce najdete na oddílovém FTP (/pruvodci/cr/vysocina.pdf). Nebo zde: http://www.skalnioblasti.cz/5_index.asp?.....last_id=80 Na skalách platí zákaz magnezia. Kdo tuto oblast ještě nezná, pár fotek a informací zde: http://www.hlinecko.cz/horolezci/

Záběry z dronu dostupné zde: http://y2u.be/s-BO5kbcqb4 (Drátník), https://www.youtube.com/watch?v=ZFg1EBrHq50 (Čtyři palice).


Spaní ve stanech v kempu Milovy (http://kempmilovy.cz/ ) (http://mapy.cz/s/h2iP ), který je na půli cesty mezi Palicema a Drátníkem. V kempu je možnost rozdělat oheň, takže buřty a kytary s sebou. Ti kteří mají problém se spaním ve stanu (Dejve), v areálu je i penzion (http://www.penzionposlednimile.cz/ ) a hotel (www.devetskal.cz ). Nic dopředu nerezervuji, můžete se klidně rozhodnout až na poslední chvíli, dle počasí. Loni to bylo tak, že kemp byl oficiálně ještě mimo provoz, ale nastěstí nám místnáci odemkli aspoň jeden záchod s umyvadlem. Uvidíme jak to bude letos, zkusím zjistit.
Bezprostředně u areálu se nachází dvě hospody, kde vaří.

Doprava na místo je individuální, stejně tak doba příjezdu. Nejlepší jsou auta, ale dá se i veřejnou dopravou.

NOVINKA!
Plánovaný je i večerní závod v sobotu pro Nadaci Konto bariéry. Více info časem!

Všichni jsou zváni a vítáni.

Kdyžtak se napište kdo chcete jet, můžete doplnit, zda dorazíte už v pátek nebo až v sobotu a zda poběžíte závod, ať máme přehled.


RUN AND HELP ZÁVOD/CHARITATIVNÍ BĚH

Ahoj všichni, tak jak už jsem zmínil, letos na akci Vysočina bude možnost udělat něco pro druhé, kteří potřebují pomoc. Rozhodl jsem se zorganizovat charitativní symbolický běh/chůzy v rámci projektu Konto Bariéry se kterými spolupracujeme - RUN AND HELP.

Vybral jsem tento příběh, který bychom mohli společně podpořit. Veškerý výtěžek půjde Lukášovi s mozkovou obrnou. Viz.

https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Ko.....-Help-2018

Startovné: symbolických 200,-/os:-)

Trasa bude cca do 5km. Pro neběžce se může pojmout jako procházka. Budou i nějaké menší ceny pro vítěze. Poběží se sobota navečer po lezení. Poté oslavy vítězů a zúčastněných u ohně s pivem, buřty a vínem.

Bud moc rád, když se připojíte také! Moje firma do toho jde v rámci tohoto termínu a místa také, takže sami určitě nepoběžíte.

S konto bariéry je již vše domluveno.

Těším se na Vás!

TRASA ZÁVODU:
https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.0883503&y=49.6626402&z=15&rc=9knnnxVcQUf003ee5YKfaoea45n1&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&xc=%5B%5D

JEDU:
(Prosím napište zda poběžíte pro konto bariéry na pomoc Lukášovi, viz výše.):

________________________________________________________________________________________
*jedná se o dvojslídný migmatit až ortorulu.**
**jedná se o přeměněnou (metamorfovanou) žulu (granitoidy, granodiority apod). Je to hrubo až středozrnitá, výrazně břidličnatá hornina (to je z pohledu lezení vcelku zásadní). Hlavními minerály jsou křemen, slídy, živce.
Radim děrolezec

Akci vložil:     robin - 19.9.2019
Akce je povolena k editaci.

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty