Diskuse - zobrazení vlákna

 Zpět na celou diskusi 
Chytání pádů  Kuba   Út, 8. říjen 2019 22:33 )Reagovat  

S Erikem jsme se právě domluvili, že si vyzkoušíme technické lezení během chytání pádů. Jsou tam tři cesty ve stěně pod slaněním, které jsou na to připravené.

Plánujeme traverzy kyvadlem a v bočním tahu lana, fifikáčky do skob a háčky na poličky.

Tato část akce je jen pro pokročilé (kteří už mají dávno odchytáno, mají za sebou nějaké cvičné záchrany a hlavně praktické lezení na skalách, nejlépe i Robinovo/Gobovo trénování lanových technik v Hlubočepech).

Kdo se chce přidat, nezapomeňte helmu, prsák + sedák, případně vlastní vybavení na technické lezení, které si chcete vyzkoušet, mohou se hodit i lezecké rukavice proti odřeninám či popáleninám.

Re: Chytání pádů  Brejchy   St, 9. říjen 2019 8:31 )Reagovat  
 

Super nápad, tohle bych si taky rád vyzkoušel. Mám jen prosbu, nemohl by někdo shrnout, co se aktuálně používá - aneb co případně vzít?

Díky!

RRe: Chytání pádů  Kuba   St, 9. říjen 2019 9:36 )Reagovat  
 

Pokud nemáš nic vlastního, tak Ti stačí smyčky a karabiny. Jsou tam 3 cesty ve třech obtížnostech po zabetonovaných skobách - odhadem A1-A3.

Erik a já bereme fifiháčky, háky na opření na police a to je asi tak všechno. Kdybys měl žebříček, nebo dokonce nastavovací žebříček, tak to ulehčí lezení. Také jakákoliv kladka (obyčejná či samosvorná to ulehčí).

Skobovat ani friendovat nebudeme, protože je to pískovec. Nepolezeme na šplhadlech (jümarech, bogibsech a pod.), protože budeme zkoušet jen pohyb nahoru a do strany.

 Zpět na celou diskusi 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty