Články - detail článku

 Nepropadejte panice!

Autor: Petr Š.

1. Výkresy se zachovaly

2. Nejnovější design vodožlabu

3. Zbývá ještě sundat lešení

4. Lezení daleko od hranic fyzikálních zákonů

5. Automat na mléko přímo u nástupu

Všechny obrázky

"Horolezci! Věnujte pozornost tomuto hlášení. Hovoří k vám prezident alpského úřadu pro plánování transevropské dopravy. Jak nepochybně víte, plány pro rozvoj okrajových oblastí Alp vyžadují vybudování nové expresní dálnice, která má vést vaším oblíbeným pohořím. Vaše lezecká oblast je bohužel jedna z těch, které jsou určené k demolici. Celá akce bude trvat necelé dvě minuty. Děkuji vám."Ale NEPROPADEJTE PANICE!

Že jste to nevěděli? Plány byly přístupné na plánovacím úřadě v Mnichově tři čtvrtě roku. Je nám líto, ale když se neobtěžujete zajímat ani o místní záležitosti, je to vaše
chyba.

****

Naštěstí firma Alpine Bau nezkrachovala, ale jen vyčkávala, dokud neuzrají podmínky pro vznik nového, omračujícího, specializovaného průmyslového odvětví: stavba luxusních lezeckých oblastí na zakázku. Nové oblasti jsou vyrobené s láskou a péčí, aby odpovídaly náročným standardům, jak to také nejnáročnější lezci z Evropy očekávají. Pryč jsou dlouhé nástupy, pichlavé kosodřeviny a suť na policích. Skála z prvotřídní hmoty je poseta blyštivými plaketami. Lanovka doveze téměř k nástupu, odkud navigační systém dovede až k cestě požadované obtížnosti. Pak už jen zbývá jít něco zhltnout do Restaurace na konci Alpenraumu.


Pohoří: Wetterstein
Oblast: Alpspitze, Herzl
Parkoviště: Garmisch-Partenkirchen
Průvodce: Panico Alpenverlag, Wetterstein Nord

Článek vložil:     Petr Š. - 28.11.2014

Poslední úprava:    Petr Š. - 28.11.2014   21:28


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright:
Jindřich Štěpán 2002-2008Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty