Výpad za ledy do Víru 2024

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: PetrG

Ledová stěna Vír 27. 1. 2024

Vír
1. Vír
2. Kovi a Anička
3. PetrG v převisu
4. Kovi drytooluje
5. Kláruše v klíčovém místě
6. Kláruše po klíčovém místě
7. Wigwam v převisu
8. Wigwam ve stěně
9. Anička v klíčovém místě
10. Wigwam a David se rozlézají, jistí PetrG a Tom
11. Kovi jistí, Anička dolézá, David ve stěně
12. Koviho brýle po zásahu ledem, které si spravil
Zdravím všechny čtenáře. Chtěl bych se s vámi ještě opožděně podělit fotodokumentací o našem výpadu za ledy do Víru.

Jednalo se o relativně hurá akci svolanou Kovim, která proběhla 27. 1. 2024. Kvůli počasí to skoro vypadalo, že se vůbec nepojede, ale ti, kterým odhodlání vydrželo až do poslední minuty, nelitovali. Zvolený dopolední čas byl rozumně vybraný, přestože odjezd z Prahy v 6:45 z Chodova byl pro dlouhé vyspávače (čtěte mě) vražedný, tak alespoň led do zhruba jedenácti vydržel a dalo se po něm hezky a relativně bezpečně lézt.

Po jedenácté se do stěny opřelo víc sluníčka, podmínka se podstatně zhoršila a led se začal samovolně uvolňovat. Wigwam s Tomášem si odvezli šlic v obličeji, Kovi si musel srovnat upadlou nožičku od brýlí, ale jiná lezkyně, co to valila linií vedle od Koviho, musela být ZZS transportována do nemocnice. Strážný anděl při nich i jejich jističích stál, protože, jak jsme se později dozvěděli, slečna vyvázla jen s pohmožděninami. Z vyprávění Koviho bylo ale zřejmé, že jim do smíchu nebylo, když se to nad nimi utrhlo a oba dva je to pomačkalo. Ohlednutí se za nehodou od Koviho (Discord).

Jinak jsme lezli od devíti až do půl jedné a vylezli jsme něco kolem 6-8 délek každý.

V hlavních rolích Kovi + Anička, PetrG + Wigwam + Kláruše a Dak + TomK. Poslední jmenovaní borci pokračovali dál na drytoolovou stěnu do Brna.

Jinak kdo nezná lezení ve Víru, jedná se o uměle zaledovanou skálu se zázemím a vstupným 350 KČ. Můžete si zde půjčit veškeré vybavení (sedák, helmu, cepíny, mačky, boty) od 50 do 100 KČ za kus. Linie mají připravený TOP-ROPE. Pokud podmínka a provozovatel dovolí, může se dolézt POVL až na vrchol. Ovšem po dnešním incidentu se provozovatel vyjádřil, že už asi příští rok nebude ledovat skálu až na horu, protože zima je krátká a není potřeba, aby docházelo k podobným nebezpečným situacím a zraněním. Na stěnu je potřeba udělat rezervaci týdny dopředu anebo to risknout na last-minute. V našem termínu se den před akcí uvolnilo kolem pěti míst. Rezervace se dělají na jeden ze tří časových bloků. www.ledovastenavir.cz

Celá fotogalerie (Discord)

Vytvořeno: PetrG 15.2.2024 15:34
Upraveno:PetrG 16.2.2024 09:23další...