Ahojte, sháním se po skialpech do Tater. Máte dobrou zkušenost s nějakou konkrétní půjčovnou v Praze, hlavně co se ceny týče?
Díky.
Honza
Humanita Diskuse
Nové zprávy nahoře. Starší nahoru
-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100
Zobrazeny příspěvky 38804 až 38823 z 43356. Vložit nový příspěvek
cvičební úbor mám sebou
Pro poradek - Dejv se nevyjadril k memu nasilnemu pripsani, pak uz zustava jen Vita. Podtrzeno, secteno mame tu jen 2 lidi, co by si ty cvicky nasadily.
Jestli se nam tu do 1730 nesejdou aspon 4 dalsi lidi, budu se muset skrtnout...
tak mi rezervaci zrušili, takže to vypadá na Rebel Wings
jojo, udělal jsem rezervaci salonku v Sicily
Já nemůžu - tak snad někdo jinej setřepe prach z florbalových holí.
No do hospody bych dorazil.
já, zkusím dorazit včas a pro jistotu si vezmu i ten cvičební úbor
Chystá se ještě někdo? Do hospody?
bezky v sobotu, 3 mista nebo se nekomu pridam.
nechysta se nekdo v nedeli do Spindlu?
narovinu - co se týče uživatelského komfortu v kombinaci s bezpečností, tak zatím nic dramaticky nepředčilo letitého fričáka lámačku s našlapovací patou. samozřejmě je to oldskůl, ale naprosto jednoznačná bezpečnostní funkce trnu na patě na trhání achilovky i torzi kolena se nějakejma pružinkama a excentrama nahradit nedá. jedině snad v ultra hlubokém sněhu je přepínání chůze-sjezd vyšlápnutím z vázání, nakopnutím do předního drátu, sešlápnutím a našlápnutím trošku otravná...
Tak jsem se jeste zkusil dovzdelat. To o co se hraje je "lateral release", tedy aby to vyhazovalo i do strany a zaroven to nemelo "pre-release".
V principu jde o to, ze predozadni vyhazovani je v pohode.Do zadu se na vazani da stelovatelna pruzina. U klasickeho vazani s volnou patou, ze spicky sam vypadnes. U pinoveho se da do spicky silna pruzina, ktera drzi piny zasunute do boty, a kterou diky pace vyvratis jen s volnou patou (pripadne otviraci pakou).
Lateral release je horsi. Jde o to, ze v prvnim kroku pridas vlastnost patky, ze ji lze urcitou silou pootocit do strany a pri prekroceni nastavene sily ji pootocis o tolik, ze vypadne. Snadno se rekne, hur se realizuje. Jde o to, ze sila potrebna na uvolneni je dana jak nastavitelnou pruzinou v pate, tak pevnou pruzinou ve spicce. Coz je vec co se tak blbe ladi, ze zejmena u pinoveho vazani zacnes mit problemy s pre-releasem.
TR2, nebo Vipec to resi nastavitelnou pruzinou i ve spicce. Dynafit se snazi o evoluci u Radicalu 1.x az po letosni 2.0 (Urcite precist: https://www.wildsnow.com/19791/dynafit-radical-2-1-comparison/ )
Z meho pohledu, pokud chces kupovat dnes, tak Vipec protoze nevypada kokotsky jak TR2 a preci jen oproti Radicalu, je ta spicka preci jen nastavitelna. No a nejlepsi volba je par mesicu pockat, jake boudou ohlasy na Radical ST 2.0.
- vyhozená pojistka: nevím, jak na jiných vázáních, ale tady, když ti vázání při karambolu vyhodí botu ze špičky, tak musíš páčku s insertem zacvaknout zpět, viz [3]
- nasazování v terénu: no třeba v prudkém svahu a hlubokém sněhu, kde má lyže neustálou tendenci se zvrtnout a začít sjíždět, u klasického zašlapávacího vázání (měl jsem silvreta pure), to člověk s trochou šikovnosti zvládne zacvaknout i s nakloněnou lyží, u tr2 je to občas problém i na rovině, takže ve svahu fakt peklo. Bohužel žádná zarážka jako u [1] se nevysune, takže oba inserty musíš ve dvou směrech (dolu a ve směru jízdy) trefit s nohou ne úplně nadoraz. Vopluz a jestli na to je nějakej grif, tak já ho ještě neobjevil.
[3] https://farm2.staticflickr.com/1616/23894682410_257bcd171a.jpg
Nejni nad festovní traverzu a botu vysokou nad sněhem. Cítím se jako king of snow - teda aspoň do tý doby, než musim chodit do kopce, jezdit s kopce nebo nedejbože makat po rovině.
Cau,
mam Radicala ST. Ten ma mit ty Side Towers. Netusim jak moc to pomaha, ale nastupuje se do nej s trochu cviku v pohode. Quick Step in System na bote asi nemam, ale zadnej velekj vyznam bych tomu neprisuzoval.
Asi bych mrknul i na dalsi vazani co vyhazujou spicku. Letos je nove Radical ST 2, ale netusim, zda-li ma nastavitelne sily i na spicce.
Hospodu neplanuju - uz mam neco po telocvicne domluvene. Hadam, ze o jeji naplneni se neni potreba bat. Pokud se nepletu, zatim vysla vzdy .
Tj. pisu si u tebe carku - nezapomenout cvicebni ubor.
jestli plánuješ pak i hospodu, tak bych šel
A klidne se piste vsichni ...
Jeslti nekdo mate rezervovany lezeni na ledopad.krnap.cz na nedeli a nakonec tam nepojedete, nebo mate misto navic, tak mi prosim dejte vedet.
Víťo, díky moc za komentáře.
Co myslíš vyhozenou pojistkou na špičce? (... která "jde bez problémů nasadit zpět")
Jezdil jsem trochu na klasickým dynafitím vázání (nevím přesně jakej typ to byl). Pokud jde o nastupování do vázání ("trefování se předníma pinama do děr v botách"), snažili se to myslím vylepšit prvkem na botách, kterému říkají "Quick Step in System" (takové žlábky pod těmi inserty, které mají pomoct nastupování do vázání, funkce ukázána zde na [1]). Já to na botách mám a nastupování do vázání mě zatím zvlášť nepotrápilo. Ale možná jsem se zatím jenom nevystavil dost náročným podmínkám (led v insertech?). Ještě vím, že jsem na novějších dynafitích vázáních je taky nějaký prvek - doraz - ještě na samotné špičce vázání (side towers u vázání vpravo na obrázku [2]). Mám pocit, že ta vázání, která jsem zkoušel, tenhle prvek taky měla.
Boty mám skoro nové - teda nové jsem je kupoval a moc jsem toho na nich nenajezdil, tak bych je nerad odepsal.
Jakékoliv další podněty uvítám. Láká mě na SkiTrab TR2 ta bezpečnostní špička...
[1] https://www.youtube.com/watch?v=4r1omu39GMg
[2] https://alpenglowsports.files.wordpress.com/2011/10/photo-2-birds-eye-toe.jpg
Zobrazeny příspěvky 38804 až 38823 z 43356. Vložit nový příspěvek